W dniach 31 maja – 02 czerwca 2023 roku przedstawiciele Biura Strefy Płatnego Parkowania w Gnieźnie uczestniczyli w Konferencji nt. „Problemów Stref Płatnego Parkowania”, która odbyła się w Grudziądzu.

Tematem przewodnim konferencji ze strony SPP w Gnieźnie było:
„27 lat Strefy Płatnego Parkowania w Gnieźnie, przy współpracy z operatorem parkingów i inteligentnych miast (Smart City), wraz z zaproszeniem na uroczyste obchody 1000-lecia koronacji pierwszych królów Polski – Gniezno 2025″

Podczas tegorocznej konferencji prelegenci Biura SPP w Gnieźnie przedstawili zgromadzonym uczestnikom historię 27 lat funkcjonowania SPP w centrum Miasta Gniezna oraz współpracę z firmą Flowbird, dostawcą nowoczesnych parkomatów oraz dedykowanej aplikacji mobilnej.

Jednocześnie, podczas wyświetlania filmu promocyjnego, Zastępca Prezydenta Michał Powałowski omówił w nagraniu najważniejsze założenia, rozwiązania, zmiany i korzyści wynikające z obecności  SPP w centrum Miasta Gniezna.

Natomiast Prezydent Miasta Gniezna Tomasz Budasz,  jako gospodarz obchodów w 2025r., zaprosił zebranych gości na uroczystości związane z 1000 – leciem koronacji pierwszych królów Polski